TR | EN  

Schön Anders

 

Almanya’da çocuklar için performanslar gerçekleştiren Ceren Oran ve kumpanyası Schön Anders (Beautifully Different) performansı ile Türkiye’de!

Kitle psikolojisi kimi zaman bizi şekillendirir. Kendimizi farklı gruplar ve sosyal toplum çerçeveleri içinde korur ve organize ederiz. Peki, bir birey kendi benlik duygusunu tanımak, keşfetmek isterse ne olur? Bu keşif o çerçeveleri sunan toplum tarafından nasıl karşılanır? Bir gruba dahil olmak adına her birey kendinden ödün vermeye başladığında ne kadar kendisi olarak var olabilir?

Koreograf Ceren Oran, “Schön Anders” performansında, çok kültürlü bir ekiple birlikte bu soruların olası cevaplarını dansa ve müziğe dönüştürüyor. Oyun boyunca beş dansçı ve bir müzisyen kendi ötekilik ve aidiyet deneyimlerini sergiliyor. Kişinin benlik duygusu ile toplum arasındaki çatışma ve uzlaşmalarını, esprili ve dokunaklı bir şekilde sergiliyorlar. Schön Anders, hem yetişkinler hem çocuklar için ilham veren bir eğlenceli bir dans tiyatrosu.

Schön Anders Türkiye turnesi Atta Festival organizasyonuyla, “City Of Munich Departments of Arts and Culture” ve “NPN (NATIONALES PERFORMANCE NETZ Gastspielförderung Tanz)” ve “NATIONALES PERFORMANCE NETZ International Guest Performance Fund for Dance, which is funded by the Federal Government Commissioner for Culture and the Media.“ fonlarının değerli katkıları ile gerçekleşmektedir.

 

Performans 23 Nisan haftası etkinlikleri kapsamında;
Hisar Okulları Kültür Merkezi
Moda Sahnesi
Nilüfer Kent Tiyatrosu’nda
çevrimiçi gösterilecek.

 

Tasarlayan ve Yöneten: Ceren Oran
Koreografi ve Dans: Roni Sagi, Maria Casares González, Jin Lee, Jovana Zelenović, Ceren Oran
Müzik ve Canlı Performans: Benny Omerzell
Kostüm ve Sahne Tasarımı: Sigrid Wurzinger
Işık Tasarımı: Dennis Dieter Kopp
Dramaturg: Moos van den Broek
Prodüksiyon Koordinasyonu: Rat & Tat Kulturbüro
Prodüksiyon Asistanı: Emma Mann
Tur Organizasyonu: Karolina Hejnova
Fotoğraflar: Tania Bloch
Fragman: Mehmet Birinci
Süre: 40 Dakika