TR | EN  

Ekip

HAKAN SİLAHSIZOĞLU


Festival Direktörü, Kurucu


İngiltere'de bulunan Bristol Old Vic Theatre School oyunculuk bölümü mezunudur. BBC Radio 4 için kaydedilen radyo oyunlarının yanı sıra İstanbul ve Londra’da çeşitli TV reklamlarında, uluslararası televizyon ve film projelerinde yer aldı. Oyunculuğun yanı sıra oyun çevirileri de yapmaktadır, çevirdiği oyunlar İstanbul Devlet Tiyatrosu başta olmak üzere özel ve kurum tiyatrolarında sahnelenmiştir.

Kültür operatörü olarak; oyun yazarlarına yönelik çalışmalar yürüten The Fence tiyatro ağı üyesi ve Avrupa’nın en geniş tiyatro çevirileri ağı olan Eurodram’ın Türkçe komitesi eş-koordinatörü olarak çalışmalarda bulunan Silahsızoğlu farklı ülkelerdeki tiyatro bölümlerinde Türk Tiyatrosu hakkında konuşmacı olarak yer almaktadır. 2012-2018 yılları arasındaki tiyatro sezonlarında Türkiye’nin en prestijli tiyatro jürisi olan Yapı Kredi Afife Tiyatro Jürisi'nde yer almıştır. Performans sanatları alanında faaliyet gösteren New York merkezli “ISPA”ya 2016, 2017 ve 2018 yıllarında arka arkaya üç kez global fellow olarak katılmıştır. Silahsızoğlu çocuklar için performans sanatları alanında dünyanın en prestijli kongresi olan "IPAY"in 2018 yılı seçici kurulunda yer almıştır.

hakan@attafestival.com

 


 

FEYZAN BOSTANCI


Koordinatör


Feyzan, 1985 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Eğitim ve öğrenimi ardından Londra'ya gitti, 2 sene kadar Arcola Tiyatrosu'nda atölyelere katıldı. Amatör olarak oyunculukla ilgilendi. Londra'da 2. jenerasyonu konu alan deneysel "Anahatlar" projesinde içerik oluşturma, proje geliştirmede yer aldı.

İstanbul'a döndüğünde çocuk kitapları yayınevinde çalışmaya başladı, daha sonra da 2010 yılından itibaren tiyatrogerçek'te koordinatör ve yürütücü yapımcı olarak çalıştı. Kariyerine, tiyatro yönetim danışmanlığı ve kurumsal iletişim yönetimi yaparak devam etmektedir. Çalışmalarının odağını çocuk ve gençler üzerine yönlendirme kararı alarak Atta Festival ile çalışmaya başlamıştır. Bunun yanı sıra, çocuk ve yetişkinler için yazılar yazmaktadır.

Yaratıcı Drama Lideri olarak, özellikle çocuk gelişimi ve eğitim modelleri konusunda çeşitli atölyelere katılmaya devam ederek bu zengin ve değerli dünyayı daha çok kişinin keşfetmesi için çalışmalar yapmaktadır.

feyzan@attafestival.com