TR | EN  

Hakkında

 

Taraf Devletler çocuğun dinlenme, boş zaman değerlendirme, oynama ve yaşına uygun eğlence (etkinliklerinde) bulunma ve kültürel ve sanatsal yaşama serbestçe katılma hakkını tanırlar.

BM Çocuk Haklarına Dair Sözleşme

Atta, çocukların sanat ve kültür haklarından yola çıkan sosyal bir girişimdir. Şehrin öncü çocuk festivali olarak tüm sanat ve performans biçimlerinin yanı sıra teknolojik ve interaktif içeriklere de yer verir. Türkiye’nin bebekler ve çocuklar için ilk ve tek uluslararası sanat festivali Atta her yıl Dünya Çocuk Hakları Günü (20 Kasım) etrafında İstanbul’da gerçekleşmektedir.

Atta Festival;

> 0 - 3 yaş arası bebekleri,

> 0 - 18 yaş arası çocukları, gençleri ve beraberindeki yetişkinleri,

> 0 - 18 yaş arası engelli çocukları ve gençleri  

tiyatro, dans, müzik, film ve sergilerin yanı sıra interaktif içeriklerle buluşturur.

Etkinlikler hafta içi okullar ve gruplar, hafta sonu çocuklar ve aileleri ile birlikte tüm seyircilerin katılımına açıktır.

İlki 2016 yılında gerçekleşen Atta Festival'e bugüne kadar yurt içinden toplulukların yanı sıra; Danimarka, Fransa, Hollanda, İskoçya, İsrail, İspanya, İsveç, Litvanya, Macaristan, Meksika ve Ukrayna'dan topluluklar katılmıştır.


Atta, festivale ek olarak yıl boyunca, Türkiye’nin farklı şehirlerinde performanslar, atölyeler, profesyoneller için buluşmalar  başta olmak üzere  yerel ve uluslararası kültür - sanat etkinlikleriyle çocuklara, ebeveynlere, eğitimcilere, sanatçılara öncülük etmektedir.