Çocuklar ve Gençler İçin
Uluslararası Sanat Festivali
İstanbul

Türkçe English

PERFORMANSLAR - 2016

Köşe Bucak İstanbul

Köşe Bucak İstanbul (Türkiye)

19 Kasım Cumartesi 12:00 | 15:00 ● Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Yazan: Özlem Saraç • Yöneten: Yelda Baskın
Dekor ve Kostüm: Hande Tomris Kuzu • Işık tasarımı: Cihan Gürleyen
Müzik: Çağlayan Çetin • Koreografi: Büşra Firidin • Şarkı Sözleri: Faruk Üstün
Asistanlar: Tuğba Yarbağ, Muhammet Çakır, Ayla Kaymak
Oynayanlar: Ayla Kaymak, Burç Ara, Gözde Ayar, Hüseyin Durak, Mustafa Sercan Yener, Özge Çatak, Sevda Karabulut, Sonya Dicle Akbaş Orkestra: Çağlayan Çetin, Ebru Sonakın, Nilay Sancar, Mehmet Boyacı, Melih Yüzer, Aykut Yıldırım, Adem Elkaya, Harun Koç, Ersin Toz, Senem Zeynep Ercan


Geleceği şekillendirecek çocuklarımızla birlikte olmak, beraber ortaklaşa bir şeyler yapmak, çocuklarımızın oyun arkadaşlığını üstlenmek artık yorucu mu geliyor bize? Çocuklar, en önemli işlerini, “oyun”u aileleriyle paylaşabiliyor mu? Artık ailece eğlenemiyor muyuz yoksa? Yuvadan bakıcıya, okuldan kursa koşturan çocuklarımıza günümüzde ne kadar vakit ayırabiliyor şehirli anne babalar?

Fırıldak ailesi komşuları Mehmet Amca için çok kıymetli olan vazoyu bir kaza sonucu kırar. Vazonun kırılmasına çok üzülen Mehmet Amca, Fırıldak ailesini affedebileceğini ama bunun için bir şartı olduğunu söyler. Bu şart, kırılan vazonun yenisini birlikte arayıp bulmalarıdır. Fakat vazoyu bulmak o kadar da kolay değildir. Yine de ailemiz kolları sıvayıp İstanbul kazan kendileri kepçe vazoyu aramaya başlarlar. Ailemiz bu arayış sayesinde bir amaç uğruna birlikte geçirilen vaktin değerini, ailece bir arada olmanın güzelliğini fark eder. Yaşadıkları şehir İstanbul ile bağlarını güçlendirirler. İstanbul’un insanları, martıları, kedileri, dansçıları ve süper kahramanları, kuleleri, köprüleri tekmili birden bu oyunda!

6yas90 dakika