Çocuklar ve Gençler İçin
Uluslararası Sanat Festivali
İstanbul

Türkçe English

ATÖLYELER VE DİĞER ETKİNLİKLER - 2017

Kısa Animasyon Filmler

Kısa Animasyon Filmler

25 Kasım Cumartesi - 2 Aralık Cumartesi 12:00 | 14:00 ● Uniq İstanbul Sinema

2 Aralık Cumartesi - 3 Aralık Pazar 11:00 | 13:00 ● Kozzy Kültür Merkezi Konferans Salonu

Bilet İçin Tıklayınız: 25 Kasım Cumartesi2 Aralık Cumartesi

Daha önce Bolonya Kitap Fuarı’nda gösterilen Ladat Stüdyosu / Balear Adaları Üniversitesi’nden kısa animasyon filmlerin yer aldığı özel seçki ilk kez Türkiye’de!

Yavaş Yemek
Yönetmen: Daniel Rico, Cati Serra, Daniel Ciero, Munir Callaos
Çok aç bir akbaba susuz ve bitkin bir ceylanı fark eder. Akbaba yaratıcılığından faydalanarak, ceylanı hilelerle ve aldatmacayla yemeye çalışır.

Çilekli Pasta
Yönetmen: Antonio Reyna
Bir dağın tepesinde yaşayan bir genç bir gün yeni bir komşusu olduğunu keşfeder. Hiç düşünmeksizin tüm zorluklara rağmen onu karşılamaya çalışır.

Anma Tohumu
Yönetmen: Renato Roldán
Tarih bize unutulmayanların sonsuza kadar yaşadığını anlatır.

Çocuk Bezlerinde
Yönetmen: Antonio Pol
Bu hikayedeki karakterler, yürümeye başlayan bir çocuk ve bir maymundur; insan zihninin kendisine ulaşılabilecek araçlardan en iyi şekilde yararlanmaya çabalarını yeniden yaratırlar.

Ormanda İşleri Yüzüne Gözüne Bulaştırmak
Yönetmen: Daniel Rico, Cati Serra, Daniel Ciero, Munir Callaos
Bu bir kovalamaca hikayesidir; genç bir ödül avcısı, tehlikeden habersiz olan avını yakalamaya çalışır; bu titiz ama sakar av tuzaklardan her zaman uzaklaşmayı başarır.

Gösteri
Yönetmen: Pep Lluís Lladó
Alice’in dolabında saklanan garip ve gizemli bir şey vardır, adı da Mostrejo’dur. Kız ve canavar karşılaştıklarında Alice rolleri tersine çevirmesi ile eğlenceli bir duruma düşerler.

Homurtu
Yönetmen: Jordi Coll
Grunt, büyük kentin eteklerinde, şehrin çöplerinin mahallesine dayandığı güne kadar evinde mutlu bir yaşam sürer. Sonra tüm bu çöpleri üst üste yığdığı bir kule inşa etmeye karar vererek barış içinde yaşayabileceği Ay’a ulaşmaya karar verir.

Yumurta
Yönetmen: María Isabel Díez Cabado
Öfkeli bir dinozor açgözlülüğü yüzünden yemeksiz kalır.

Balık İçin Su Yolu
Yönetmen: Tomavistas
Latin Amerika’nın yoksul mahallelerinden birinde görkemli bir gece. Oscar odasında uyurken rüzgar esintisi onu uyandırır. Penceresinden bakar, kirli bir su birikintisinde zıplayan küçük bir japon balığı görür! İki kedi ise gölgede kalarak balığı izler. Oscar, suyun pek de bol olmadığı bir Latin Amerika gecesinde japon balığını kurtarma çabasına kendini gizemli ve zorluklarla dolu bir serüvende bulacaktır.

4 yaş ve üzeri45 dakika


Sözsüz

Daha önce gösterildiği yerler
İtalya